Zaterdag 21 juni houdt Stichting Polderpioniers Flevoland een speciale editie van hun maandelijkse open dag in Swifterbant (FL.). Naast het museum, dat zich richt op de inpoldering en ontginning van de IJsselmeerpolders, kleurt deze dag geel van het merk Caterpillar. De iconische fabrikant uit de VS bestaat in 2025 100 jaar en dat willen de Polderpioniers niet ongemerkt voorbij laten gaan. Er komen verzamelaars met trekkers vanuit heel Nederland naar Swifterbant toe.
Op deze dag zijn allerhande klassieke Caterpillar Rupstractors en Dozers te zien. Van de Fifteen uit 1931 tot en met de Caterpillar D4C, van begin jaren 60. Veel van deze trekkers zijn gebruikt bij het ontginnen van de polders in de jaren 30 tot en met de jaren 80. Spektakelstuk is de Caterpillar D9E van dhr. Frits van Middendorp. Deze trekker werd destijds nieuw gekocht door aannemersbedrijf Van Damme uit Wieringerwerf. In de polder werd deze mastodont ingezet voor het diepploegen en diepwoelen. Nog één maal keert dit gele gevaarte terug naar Flevoland om hem te kunnen bewonderen.
Het beloofd een prachtige dag te worden voor jong en oud. Voor fans van Caterpillar of gewoon techniekliefhebbers die unieke machines willen bekijken. Uiteraard wordt ook aan de interne mens gedacht.
Dit unieke evenement mag u niet missen. Wij komen! Zien wij u zaterdag? Van harte aanbevolen!
Sander & Wouter
Zaterdag 21 juni 2025 van 10.00 tot 16.00
Bezoekerscentrum Stichting Polderpioniers Flevoland
Elandweg 34 te Swifterbant
Entree: €5,00 of €2,50 voor kinderen tot 12 jaar (gratis voor donateurs)
Alle informatie vindt u op: www.stichtingpolderpioniers.nl